دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨
سال 98؛ سال رونق تولید گرامی باد
پیوندهای مهم

تماس با حراست
آدرس پست الکترونیکی حراست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
herasat@yums.ac.ir
اخبار > رضایتمندی ارباب رجوع، یکی از شاخص‌های سنجش کارآمدی و توسعه/ رفتار مناسب یکی از ابعاد مهم تکریم بیمار و ارباب رجوع


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج:

رضایتمندی ارباب رجوع، یکی از شاخص‌های سنجش کارآمدی و توسعه/ رفتار مناسب یکی از ابعاد مهم تکریم بیمار و ارباب رجوع

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج، گفت: یکی از شاخص‌های سنجش کارآمدی و توسعه از جمله در بخش‌های بهداشت و درمان رضایت ارباب رجوع از خدمات ارائه شده در سازمان ها و ارگانها است.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید بهشتی یاسوج؛ دکتر سید ذاکر سعیدی نژاد، سلامتی را  رکن همه ارکان و سرمایه زندگی و در زمره بر‌ترین نعمت‌ها و گوارا‌ترین بهره‌ها عنوان و اظهار کرد: بدون این رکن، مردم در تاثیرگذاری بر جامعه و پیشرفت آن ناکام هستند.

وی تصریح نمود: پس کار بزرگی به ما سپرده شده که در چنین شغلی به ارائه خدمت می پردازیم، پس اگر ملاحظات لازم را داشته باشیم، بی شک هر لحظه در حال عبادت هستیم.

وی تکریم بیماران و ارباب رجوع را بخشی از کیفیت خدمات بیمارستانی دانست و ابراز داشت: اگر خدمات صادقانه را سر لوحه کار خود قرار دهیم، اجر و مزد آن را نزد پرودگار متعال و نیز خدمت گیرندگان خواهیم گرفت آن وقت است که باید به خودمان ببالیم که توانسته ایم گوشه ای از دین خود را ادا نماییم.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج، اذعان داشت: یکی از ابعاد مهم تکریم بیمار و ارباب رجوع، رفتار مناسب با آنها است و ما باید با همه بیماران و همراهان آنها با احترام و صداقت برخورد کنیم.

وی با بیان اینکه در سیستم بهداشت و درمان بین مریض و پزشک و نیز بین مریض و سایر عوامل دخیل در درمان، عدم تقارن اطلاعات وجود دارد، ادامه داد: اطلاعات ما در رابطه با بیماری، عوارض آن و مراحل مختلف پیگیری و اقدام درمانی به طور معمول بیشتر از بیماران و همراهان آنها است که باید به نحو مطلوب و کافی، اطلاعات در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

دکتر سعیدی نژاد گفت: علاوه بر الگوی رفتاری مناسب، عوامل دیگری مانند فیزیک بیمارستان و محیط درمانی، دسترسی به موقع و آسان به خدمات، کیفیت مراقبت‌های پزشکی و پرستاری و زمان انتظار برای دریافت خدمات از سایر عواملی قلمداد می شود که می‌تواند بیمارستان‌ها را در مسیر تعالی و ارتقاء پیش برد.

وی اخلاق حسنه، دقت، صداقت و سرعت عمل را از مهمترین ویژگی های پرسنل بیمارستان شهید بهشتی برشمرد و خاطر نشان کرد: افزایش تعداد بیماران و مراجعه همراهان آنها گاهی موجب کندی روند ارائه خدمت به بیماران می شود که لازم است مردم عزیز از تجمع بیش از حد بر بالین بیمار، محوطه و سایر بخش ها خودداری نمایند تا شاهد نظم و برقرای آسایش برای دیگر بیماران باشیم.142-5

 

 


١٢:٢٠ - چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٢٢٤    /    تعداد نمایش : ٢٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به  دانشگاه علوم پزشكي ياسوج است.
طراحی و راه اندازی : اداره روابط عمومی با مشارکت اداره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه