چاپ        ارسال به دوست

کمیته استانی مدارس مروج سلامت در یاسوج برگزار شد/ مدرسه مروج سلامت مکانی است، که همه اعضای جامعه ی آن برای ارتقاء و یا حفظ سلامتی و رفاه دانش آموزان، معلمان و کارکنان، والدین و جامعه بزرگتر

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه بویراحمد، گفت: مدرسه مروج سلامت از جمله محیط هایی است که به طور مداوم ظرفیت خود را به عنوان یک محیط سالم برای زندگی، یادگیری و کار، تقویت می کند، و به عبارتی دیگر مدرسه مروج سلامت مکانی است، که همه اعضای جامعه آن برای ارتقاء و یا حفظ سلامتی و رفاه دانش آموزان، معلمان و کارکنان، والدین و جامعه بزرگتر همکاری می کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر محمد مهدی بانشی افزود: هدف کلی از ارتقای سلامت همه‌جانبه در ابعاد جسمی، روانی و اجتماعی بوده و هدف کمی هم افزایش پوشش مراقبت گروه های سنی به میزان 5 درصد سال پایه می باشد.

وی مهمترین، اهداف اختصاصی را ارتقاء مدارس مروج سلامت ستاره دار به میزان 10 درصد، ارتقاء مدارس مروج سلامت 5 ستاره به میزان 10 درصد، افزایش مدارس مروج سلامت ارتقاء یافته(ارتقاء امتیاز) به میزان 10 درصد عنوان کرد.

سرپرست مرکز بهداشت استان ادامه داد: مهمترین استراتژی ها حفظ و ارتقای سلامت دانش آموزان از طریق، آموزش سلامت، ارائه خدمات بالینی، سلامت محیط مدرسه، بهبود تغذیه، تحرک بدنی، سلامت کارکنان مدرسه، سلامت روان و مشاوره ای و مشارکت فعالانه ی دانش آموزان (سفیران سلامت دانش آموزی)است.

دکتر بانشی ابراز داشت: اولیاء و کارکنان مدارس و جامعه بر اساس کیفی سازی 20 درصد از مدارس به عنوان مجری برنامه همچنین ارتقاء جایگاه ملی مدارس مروج سلامت و تثبیت جایگاه مدارس مروج سلامت در سطح دو نهاد آموزش و پرورش و معاونت بهداشتی و بهبود ساختار علمی اجرایی مدرسه مروج سلامت است.

وی اضافه کرد: ارتقاء کیفی خدمات بالینی و ارائه خدمات استاندارد به دانش آموزان مطابق بسته خدمت نوجوانان و ثبت الکترونیک همچنین پایش ها در زمان ارائه خدمت و بررسی کیفیت ارائه خدمت ارسال پسخوراند مراقبت ها به مدرسه می باشد.

دکتر محمد مهدی بانشی یادآور شد: ارتقاء کیفی محیط مدرسه از تشکیل کمیته‏ های ارتقاء سلامت مدرسه که شامل مدیر و معاونین مراقب سلامت مدرسه، نمایندگان، معلمان، نمايندگان انجمن اولياء و مربيان و شوراهای محلی و نمایندگان دانش آموزان و منتخبان داوطلبین سلامت در مدرسه، مسئول پایگاه تغذیه سالم و بوفه مدرسه، نماینده مرکز بهداشتی درمانی و پایگاه سلامت در استان و شهرستان ها می باشند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این کمیته‏‏ ها باید سلامت مدرسه را مورد بازدید و بررسی قرار داده و ارائه راه حل همچنین فعالیت های مداخله ای در سطح مدرسه طبق دستورالعمل مصوب توسط کمیته ها مورد ارزیابی و عملکرد قرار می گیرد.

به گزارش وب دا: کمیته استانی مدارس مروج سلامت با حضور سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و  دو نماینده گان مرتبط اجرای این طرح متشکل از مجموعه آموزش پرورش و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در دفتر مرکز بهداشت استان برگزار شد.  


 

 

 


١٩:٣٩ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦٢٧٦    /    تعداد نمایش : ١٢٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: