چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه آگاهی بخشی به رشته های بهداشتی و درمانی، در خصوص فراورده های طبیعی و سنتی در مرکزبهداشت بویراحمد+تصاویر

رئیس اداره طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی استان، از برگزاری کارگاه  "آگاهی بخشی به رشته های بهداشتی و درمانی در خصوص فراورده های طبیعی و سنتی باحضور دکتر هوشنگ یاری پور، رئیس اداره نظارت و ارزیابی فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه، دکتر روهینا کارشناس امور دارویی، کارشناسان بهداشت محیط مراکز و کارکنان ستاد مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد، در سالن اجتماعات مرکز بهداشت بویراحمد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد؛ دکتر کیان دهراب پور، اظهار داشت: سرزمین ایران کشوری ممتاز و با رتبه بالا از نظر غنای گیاهی و تنوع‌زیستی می باشد و آشنایی و اعتماد مردم به طب سنتی از قدیم در فرهنگ ایران‌ زمین مشهود بوده است.

وی ادامه داد: متأسفانه سوء استفاده از طب سنتی و طب مکمل در کشور توسط افرادی بی‌تعهد، این باور عمیق را تحت الشعاع خود قرار داد و نگاه مردم را دگرگون ساخت، تغییری که چندان مطلوب نبود و اینک با آسیب‌های عمیق آن روبه‌ رو شده‌ایم. لذا بر آن شدیم با آگاهی بخشی به همکاران در مصرف منطقی فراورده های طبیعی و سنتی رویکردی صحیح و منطقی بوجود بیاوریم.

در ادامه؛ دکتر یاری پور و دکتر روهینا، روش های شناسایی فراورده های غیرمجاز، مصرف منطقی فراورده های طبیعی و سنتی، مسیر های نادرست و خلاف عرضه فراورده های غیرمجاز (عطاری های غیرمجاز، شبکه های مجازی، شبکه های ماهواره های و فروشگاه های اینترنتی و... ) این محصولات را تشریح نمودند. همچنین، دکتر روهینا، فراورده های زیرزمینی، فراورده های قاچاق، داروهای جنسی و مخدر و بالک های دست ساز را عموما غیرمجاز دانست و خواهان برخورد و اطلاع رسانی بازرسان شدند. دانلود فايل : DSC_0083.JPG ( 161KB )


١٢:٥٢ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦٢٧٤    /    تعداد نمایش : ٩٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج