چاپ        ارسال به دوست

کارگاه فرزند آوری و پیامدهای تک فرزندی در چرام برگزار شد

سرپرست شبکه بهداشت درمان چرام از برگزاری کارگاه فرزند آوری و پیامدهی تک فرزندی در این شبکه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت درمان چرام ؛ مهندس علی جعفری گفت: کارگاه فرزند آوری با حضور کلیه پرسنل بهداشتی درمانی برگزار شد.

کارشناس مسئول بهداشت خانواده گفت: در راستای سیاست کشور برنامه فرزندآوری و ارتقاء شاخص باروری کلی با توجه به اینکه شهرستان چرام از جمله شهرستاهایی است که با نرخ باروری کلی کمتر از حد جایگزینی است به همین منظور کارگاه فرزند آوری جهت کلیه پرسنل بهداشتی از جمله ماماها بهورزان مراقبین سلامت برگزار شد.

سکینه مرادیان ادامه داد: در این کارگاه عوارض بی فرزندی و تک فرزندی و فاصله کم و زیاد بین بارداری و همچنین سن مناسب بارداری زوجین نازا بطور کامل تشریح شد.

مرادیان افزود: با توجه به روند تغییرات جمعیتی در کشور و به پدیده هایی که در کاهش نرخ باروری نقش داشته، نقش برنامه ریزی در روند بهبود شرایط  بسیار مهم است.

وی با اشاره ارتقای آگاهی عمومی در زمینه سیاست های جمعیتی و توانمندسازی خانواده ها برای فرزندآوری به موقع، ارتقاء سلامت خانواده را از مهمترین اهداف شبکه بهداشت در برنامه باروری سالم دانست.

مرادیان در پایان ضمن افزایش باروری سالم و بارداری های خواسته و برنامه ریزی شده و حذف سقط های عمدی و پیشگیری از ناباروری ، سلامت زنان و کودکان که جزء گروههای آسیب پذیر جامعه هستند را بیان نمود .

 

 


٠٨:١٧ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦٢٦٧    /    تعداد نمایش : ٩١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج