چاپ        ارسال به دوست

دومین کمیته استانی آموزش هنگام ازدواج جهت اجرایی سازی برنامه همکاری مشترک بین دستگاهی 6 ساعته در یاسوج برگزار شد

سرپرست مرکز بهداشت استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: با تبریک هفته وحدت و فرا رسیدن میلاد حضرت محمد (ص)خدمت شهمه مردم و همکاران حوزه بهداشت و درمان و در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص برنامه ریزی جهت پایداری خانواده ها و در راستای حل معضل طلاق، کارگروهی تحت عنوان کارگروه ملی کنترل و کاهش طلاق در شورای عالی انقلاب فرهنگی با همکاری دستگاه های مختلف تشکیل و وظایف هر دستگاه برای مقابله با این مشکل، مشخص و اعلام گردید.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر محمد مهدی بانشی افزود: در راستای برنامه آموزش های هنگام ازدواج با عنایت به بند چهارم سیاست های کلی جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و بند دهم سیاست های کلی خانواده، با هدف تحکیم بنیان خانواده و افزایش رضایتمندی از زندگی مطلوب به جد مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی تصریح کرد؛: آموزش های هنگام ازدواج و آموزش های تکمیلی آن ارتقاء داده شده و با توجه به نیازهای احصا شده از سطح جامعه، حجم و مقدار خدمات آموزشی هنگام ازدواج افزایش و تحت عنوان برنامه همکاری مشترك بین دستگاهی آموزش و مشاوره هنگام ازدواج (آموزش شش ساعته هنگام ازدواج) اجرایی می گردد.

 وی با بیان اینکه در همین راستا نیروی انسانی تایید صلاحیت شده مورد نیاز جهت اجرای برنامه از سه سازمان همکار (سازمان تبلیغات اسلامی، دادگستری و بهزیستی) به این معاونت معرفی گردید.

دکتر بانشی یادآور شد: از آنجا که خانواده همیشه و همه جا و در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی زیربنای جوامع و منشاء فرهنگ‌ها، تمدّن‌ها و تاریخ بشر بوده است، بنابراین پرداختن به این بنای مقدّس بنیادین و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانوادة بزرگ انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطة هلاکت و ضلالت دنبال می کند که انسان‌ها در زندگی خود، از دیگران تأثیر می‌پذیرند و بر آنها تأثیر می‌گذارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در پایان خاطر نشان کرد: در یک خانواده، از والدین گرفته تا فرزندان، در شکل‌گیری شخصیّت و خُلق و خوی یکدیگر مؤثّر واقع می‌شوند. محیط اجتماعی جامعه، رسانه‌ها، مطبوعات و همة اعضا و عناصر حاضر در صحنة اجتماع که در ارتباط با فردند، در پرورش روحیّه و شخصیّت وی تأثیر دارند.

به گزارش وب دا: این جلسه با حضور معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، نماینده گان سه سازمان تبلیغات اسلامی، دادگستری،بهزستی مدیران شبکه های بهداشت درمان هشت درمان، کارشناس مسئول و کارشناسان باروری سالم شهرستان ها در سالن اجلاس این معاونت برگزار شد.


 

 

 


١٨:٤٦ - دوشنبه ٢٠ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦٢٦٤    /    تعداد نمایش : ١٢٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد