چاپ        ارسال به دوست

طرح محله‌ای سلامت اجتماع محور در دهدشت اجرایی می‌شود

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه گفت: طرح محله‌ای سلامت اجتماع محور محله گلزار دهدشت در مرحله اجرا قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه؛ دکتر کورش داوری با اشاره به این مهم که سلامت مقوله ای است که از دیرباز مورد توجه انسانها بوده است، افزود: آنچه امروز نیاز انسانها را به این واژه  تشدید می کند تنوع انواع مواردیست که سلامت را کم رنگ کرده یا به نوعی باعث حذف آن از معادلات فی مابین انسانها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اعضاء جامعه امروز به سلامت جسمی و سلامت روانی نیاز داشته تا بتوانند مسیر ترقی و توسعه را طی کنند، عنوان کرد: در همین راستا وزارت متبوع طرحی را موسوم به طرح محله ای سلامت اجتماع محور که هدف از اجرای آن کاهش آسیب های اجتماعی مرتبط با سلامت بوده را به صورت پایلوت و آزمایشی در چند دانشگاه کشور به صورت محدود اجرا کرده که یکی از آنها دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و شهرستان کهگیلویه است.

داوری ابراز کرد: پس از برسی های لازم در ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه در نهایت محله گلزار دهدشت به عنوان محله اجرای طرح انتخاب شده و کمیته های تخصصی مربوطه تعیین و ابلاغ اعضاء صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: اساس این طرح بر مشارکت مردم محله جهت رفع مشکلات بهداشتی و اجتماعی و ارتقاع شاخص های کمی و کیفی بهداشت فردی و عمومی مردم و محله است.

داوری تاکید کرد: مراحل آماده سازی و شناخت این طرح که هر کدام شامل فعالیت های متعدد تخصصی بوده از دی‌ماه سال 96تا کنون عملیاتی شده و این طرح هم اکنون وارد مرحله اجرا شده که هماهنگی همه دستگاههای عضو کمیته راهبری را میطلبد و در همین راستا نیز بازدید 3نفر از کارشناسان وزارت متبوع از طرح مورد نظر در شهریور ماه سالجاری موجب رضایت خاطر دانشگاه و وزارت شده و مراتب برای ادامه مراحل طرح مکاتبه شده است.9-1


١٣:٣٤ - يکشنبه ٨ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٧٥٨    /    تعداد نمایش : ١٥٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج