يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨
سال 98؛ سال رونق تولید گرامی باد
پیوندهای مهم

تماس با حراست
آدرس پست الکترونیکی حراست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
herasat@yums.ac.ir
درباره وب دا

يكي از حقوق اساسي مردم دانستن و آگاهي است. آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتي كه براساس آگاهي و دانايي استوار است. بديهي است در اين ميان، آگاهي دادن و اطلاع رساني به مردم در زمينه سلامتي و بهداشت، اولي‌تر و ابتدايي‌ترين حق مردم خواهد بود.

مرکز روابط عمومي و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در راستاي ماموريت سازماني خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع‌رساني صحيح و شفاف به مردم به كار گرفته است.

در بررسي سند چشم‌انداز 20 ساله كشور و برنامه‌هاي توسعه جمهوري اسلامي ايران، به نكات مهمي توجه شده كه مبناي برنامه‌ريزي برنامه‌هاي روابط عمومي است.

تقويت نهضت نرم‌افزاري يكي از محورهاي سياست كلي برنامه چهارم توسعه و چشم‌انداز 20 ساله است كه يكي از مصاديق آن در حوزه روابط عمومي، «روابط عمومي الكترونيك» است. ماده 44 برنامه چهارم توسعه مشخصاً به نقش روابط عمومي در گسترش ارتباطات و تحقق جامه اطلاعاتي اشاره مي‌كند. اطلاع رساني مناسب براي تحقق ويژگي‌هاي مورد نظر در افق «چشم‌انداز» يكي ديگر از مواردي است كه در برنامه چهارم توسعه به آن اشاره شده است.

از اين رو در سال شكوفايي و نوآوري، گذر از روابط عمومي سنتي و حركت به سوي روابط عمومي مدرن، به عنوان يك هدف كلان در روابط عمومي وزارتخانه در نظر گرفته شد و با تلاش‌هاي صورت گرفته، پايگاه اطلاع‌رساني و خدمات الكترونيك با مشاركت مركز مديريت آمار و فن‌آوري اطلاعات راه‌اندازي شد.

با رويكرد مديريت جديد روابط عمومي مبني بر ضرورت مجهز شدن روابط عمومي به سلاح قدرتمند رسانه و توسعه بخش خبري، پايگاه خبري و اطلاع‌رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي همزمان با روز خبرنگار در مرداد ماه سال 89 با حضور وزير محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكي افتتاح و به عنوان مرجع اعلام رسمي اخبار حوزه بهداشت و درمان كشور به همه خبرگزاري‌ها، جرايد، نشريات و رسانه‌هاي ديداري و شنيداري معرفي شد.

 

با توجه به تشكيل تحريريه وب‌دا به عنوان واحدي مستقل در روابط عمومي و به كارگيري خبرنگاران حرفه‌اي و نيز راه‌اندازي فايل‌هاي صوتي و تصويري وب‌دا، از يك سو و نيز افزايش تعداد خبرهاي سايت و همچنين استقبال رسانه‌ها از اخبار وب‌دا، امسال همزمان با دهه مبارك فجر پايگاه خبري و اطلاع‌رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به نشانيwww.webda.ir  از سايت اصلي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به نشانيwww.behdasht.gov.ir  تفكيك شد. و وب‌دا در حال حاضر به عنوان پايگاه خبري مستقل به عنوان مرجع رسمي اعلام اخبار حوزه بهداشت و درمان كشور محسوب مي‌شود.

به مروز زمان افتتاح دفتر وب دا در دانشگاه های علوم پزشکی آغاز شد و با راه اندازی وب دا در دانشگاه علوم پزشکی زنجان این برنامه رسما کلید خورد. آغاز فعالیتی که هر دانشگاه به رسم ایده و نگاه خود به خبر «سایت هایی با طراحی های متفاوت» ارائه نمودند و وب دا به مرور زمان در 10 دانشگاه علوم پزشکی افتتاح تا در نهایت به دانشگاهی به عنوان یازدهمین دفتر ختم شود که در روز خبرنگار موفق شد رتبه ای برتر در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور بدست آورده و لوح تقدیری از مقام عالی وزارت دریافت نماید.

افتتاح وب دا/دفتر یاسوج

روز یکم آذرماه سال 90، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج حضور یافته و پایگاه خبری واطلاع رسانی وب دا، دفتر یاسوج به عنوان یازدهمین دفتر وب دا و همزمان با دفاتر وب دای چهاردانشگاه علوم پزشکی دیگر کشور افتتاح شد. همزمان با این افتتاحیه، دفتر وب دا در دانشگاه های علوم پزشکی اهواز، جهرم، فسا و دزفول نیز راه اندازی می شود تا ایده راه اندازی دفاتر وب دا در دانشگاه های علوم پزشکی کشور به عملیاتی شدن نزدیک تر گردد.

وب‌دا مي‌كوشد اطلاعات حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد را به موقع و شفاف و دقيق به اطلاع رسانه‌ها و هم‌وطنان برساند. در اين پايگاه ضمن انتشار آخرين اخبار نظام سلامت، اخبار فرهنگ‌سازي سلامت نيز مورد توجه جدي قرار مي‌گيرد. زيرا براين باوريم چنانچه بتوان هم فرهنگ پيشگيري از حوادث و بيماري‌ها در جامعه را ارتقا داد و هم فرهنگ مربوط به ملحوظ كردن معيارهاي سلامتي را در تمام تصميم‌گيري‌ها لحاظ كرد، بي‌ترديد با حفظ سلامت مردم، جلوي بسياري از هزينه‌ها نيز گرفته خواهد شد. در واقع رويكرد اصلي اطلاع‌رساني وب‌دا، در نظر گرفتن اولويت بهداشت و پيشگيري بر درمان و فرهنگ‌سازي سلامت و سپس آموزش و پژوهش پزشكي، مطابق با اهداف و ماموريت‌هاي اصلي وزارت بهداشت، تحقق شعار انسان سالم محور توسعه پايدار را مدنظر قرار دارد. به اميد داشتن انسان‌هاي سالم در جامعه‌اي سالم و با نشاط.

 

مدیر مسئول: مالک مجیدی/مدیر روابط عمومی

سردبیر: مالک مجیدی

خبرنگاران:

ردیف

واحدهای روابط عمومی

نام و نام خانوادگی

مدرک تحصیلی

1

معاونت آموزشی و  پژوهش و فناوری

صمد حسین پور

کارشناس کامپیوتر

2

معاونت فرهنگی و امور دانشجویی

محمد جعفر تقوی


کارشناس ارشد حقوق بین الملل

3

معاونت بهداشتی

آقای براتی

 

4

معاونت غذا و دارو

دکتر مونس حسینی پور

پزشکی عمومی

5

معاونت درمان و مرکز حوادث و فوریت های پزشکی

محمدرضا قنبری

کاردان فوریت های پزشکی

6

شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه

آرمان شفایی

 

7

شبکه بهداشت و درمان گچساران

قاسم مرادیان

کارشناس مدیریت صنعتی

8

شبکه بهداشت و درمان دنا

مهدی نیرومند

 

9

شبکه بهداشت و درمان بهمئی

سکینه درایش

 

10

بیمارستان شهید بهشتی

یحیی اسلام نژاد

کاردان امور مالی

11

بیمارستان امام سجاد(ع)

احمد جاودانه

دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی علوم و صنایع غذایی

12

مرکز بهداشت بویراحمد

مهران قاسمی

فوق دیپلم برق

13

شبکه بهداشت و درمان چرام

محمود مرادی

 

14

شبکه بهداشت و درمان باشت

   

15

بیمارستان شهید رجایی گچساران

علی بازیار

 

16

بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت

غلام عباس مردانی

 

17

بیمارستان شهید رجایی یاسوج

   

 

 

اخبار مرتبط

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به  دانشگاه علوم پزشكي ياسوج است.
طراحی و راه اندازی : اداره روابط عمومی با مشارکت اداره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه